Sobota 25 marca 2023, 9:47      Strona głównaHome Mapa stronyMapa KontaktKontakt

Kamil Wieczorek nowym rekordzistą toru w Wawrowie


Podczas rozegranych w ubiegły weekend w Wawrowie pierwszych rund Pucharu Polski Par Klubowych oraz Indywidualnych Mistrzostw Polski sezonu 2011 w miniżużlu, mogliśmy być świadkami wieku bardzo szybkich wyścigów, których efektem stało się pobicie dotychczasowego najlepszego wyniku na minitorze w Wawrowie.

Przypominamy, że dotychczasowy rekord toru w Wawrowie, ustanowiony w dniu 29 czerwca 2008 roku przez Szymona Woźniaka, wynosił 45,38 s.
W ubiegłym roku ciężko było zbliżyć się zawodnikom do tego osiągnięcia, pomimo dokonywania wielu prac nad zmianą nawierzchni toru. W bieżącym sezonie w dalszym ciągu przeprowadzano prace torowe, których celem była poprawa stanu nawierzchni toru, w tym spowodowanie, aby stał się on jeszcze szybszy.
Pierwszym sygnałem tego, iż zamierzenia klubu idą w dobrym kierunku był czas 45,31 s wykręcony w biegu nr 20 przez Niemca Richarda Geyera w trakcie zawodów z cyklu "Unijne Talenty Europy" rozegranych w Wawrowie w dniu 14 maja. Ponieważ jednak majowy turniej nie nosił znamiona zawodów oficjalnych, wynik ten ze względów formalnych nie mógł zostać uznany jako rekord toru.

Po upływie zaledwie 3 tygoodni i wykonaniu dalszych prac torowych, podczas zawodów I rundy PPPK rozegranych dnia 4 czerwca mieliśmy prawdziwy wysyp znakomitych rezultatów, spośród których aż trzykrotnie bito rekord wawrowskiego toru:
w biegu nr 12: Kacper Woryna - 45,12 s
w biegu nr 15: Kacper Woryna - 44,90 s
w biegu nr 20: Kamil Wieczorek - 44,57 s

Ten ostatni rezultat, ustanowiony przez 13-letniego rybniczanina Kamila Wieczorka od 4 czerwca jest nowym oficjalnym rekordem toru w Wawrowie.

Także następnego dnia w niedzielę 5 czerwca, podczas zawodów I rundy PPPK, również uzyskiwano znakomite czasy wyścigów, z których dwa były lepsze od poprzedniego rekordu Szymona Woźniaka. Jednakże do pobicia nowego rekordu Kamila Wieczorka trochę zabrakło, w tym Kacprowi Worynie w biegu czternastym zaledwie 0,09 s.
Poniżej podajemy czasy wyścigów poniżej 45 s:
w biegu nr 11: Kamil Wieczorek - 44,97 s
w biegu nr 14: Kacper Woryna - 44,66 s

<< powrót