Czwartek 21 września 2017, 23:09      Strona głównaHome Mapa stronyMapa KontaktKontakt

M. Bartkowiak i W. Fajfer najlepsi w X "Unijnych Talentach Europy" w Wawrowie, K. Pytlewski trzeci











Znakomicie dla miejscowych zawodników wypadła inauguracja sezonu miniżużlowego 2015 w Wawrowie. Zwycięzcą jubileuszowej - dziesiątej edycji Międzynarodowego Turnieju z cyklu "UNIJNE TALENTY EUROPY" rozegranego w świąteczne 1-majowe popołudnie został reprezentant JUST FUN GUKS Speedway Wawrów - Mateusz Bartkowiak. W turnieju dla młodszych i mniej doświadczonych zawodników (Grupa B) na najwyższym stopniu podium stanął także zawodnik z Wawrowa - Wojciech Fajfer, a trzecie miejsce zajął jego kolega klubowy - Kamil Pytlewski. W turnieju dla dzieci do lat 10 (klasa 50 ccm) triumfował Nikodem Czmut ze Stali Toruń.


W piątkowych zmaganiach zaprezentowało się aż 45 zawodników z trzech państw: Niemiec, Czech i Polski. Łącznie rozegrano aż 64 wyścigi, nie licząc biegów powtórkowych. Fakt ten sprawił, że zawody trwały 4,5 godziny, niemniej dostarczyły widzom wielu wrażeń i emocji.

W turnieju głównym (Grupa A), w którym wystąpili najlepsi miniżużlowcy pierwszomajowych zmagań, w walce o podium liczyła się czołowa piątka klasyfikacji. Ostatecznie o zwycięstwie, jak i miejscu na trzecim stopniu podium zadecydowały biegi dodatkowe, z których zwycięsko wyszli Mateusz Bartkowiak (z obrońcą tytułu z 2014 roku - Marcinem Turowskim ze Stali Toruń) i Leon Arnheim z niemieckiego Parchimia (z Filipem Sifaldą z czeskich Chabarovic). Triumfatorzy biegów dodatkowych zapewnili sobie zwycięstwa w nich po zażartej walce, wyprzedzając swych rywali tuż przed metą.
W zasadniczej części rywalizacji wystąpił jeszcze jeden reprezentant JUST FUN GUKS Speedway Wawrów - Wojciech Fajfer, który jako zwycięzca Grupy B uzupełnił stawkę Grupy A w miejsce nieobecnego w Wawrowie zawodnika z Gdańska - Kacpra Orzeszka. Wojtek na tle wymagających rywali spisał się przyzwoicie, zajmując dziesiąte miejsce z dorobkiem 4 punktów uzyskanych w czterech wyścigach, w których wystąpił.

X Międzynarodowy Turniej "Unijne Talenty Europy" - Wawrów, dnia 01.05.2015 r.

WYNIKI ZAWODÓW:

Turniej Główny 80-125 ccm - Grupa A:

1. Mateusz Bartkowiak (Polska / JUST FUN Speedway Wawrów) - 14+3 (3,2,3,3,3)
2. Marcin Turowski (Polska / Stal Toruń) - 14+2 (2,3,3,3,3)
3. Leon Arnheim (Niemcy / MC Mecklenburgring Parchim) - 12+3 (3,3,0,3,3)
4. Filip Sifalda (Czechy / SC Chabarovice)  - 12+2 (3,1,3,3,2)
5. Petr Chlupac (Czechy / AK Marketa Praga) - 11 (2,3,2,2,2)
6. Paweł Tyburski (Polska / GKŻ Wybrzeże Gdańsk) - 8 (3,w,2,2,1)
7. Mateusz Jagła (Polska / BTŻ Polonia Bydgoszcz) - 7 (2,2,3,w,w)
8. Mateusz Świdnicki (Polska / UŚKS Speedway Częstochowa) - 7 (w,w,2,2,3)
9. Fynn-Ole Schmietendorf (Niemcy / MC Nordstern Stralsund) - 7 (1,3,2,u,1)
10. Wojciech Fajfer (Polska / JUST FUN GUKS Speedway Wawrów) - 4 (0,2,1,-,1)
11. Milan Dobias (Czechy / SC Chabarovice) - 4 (2,1,1,0,0)
12. Denis Zieliński (Polska / Stal Toruń) - 4 (1,0,0,1,2)
13. Pavel Kuchar (Czechy / AK Marketa Praga) - 4 (0,d,1,1,2)
14. Karol Żupiński (Polska / GKŻ Wybrzeże Gdańsk) - 4 (1,2,w,1,w)
15. Maximilian Firniss (Niemcy / MC Mecklenburgring Parchim) - 4 (1,1,0,1,1)
16. Sindy Weber (Niemcy / SC Chabarovice) - 2 (2,0,0)
17. Ben Ernst (Niemcy / MC Guestrow) - 1 (0,d,1,u,-)

Bieg po biegu:
1. BARTKOWIAK, Turowski, Żupiński, Kuchar
2. SIFALDA, Dobias, Firniss, Ernst
3. P.TYBURSKI, Chlupac, Zieliński, Świdnicki (w/u)
4. ARNHEIM, Jagła, Schmietendorf, W.Fajfer
5. ARNHEIM, Bartkowiak, Sifalda, Świdnicki (w/u)
6. CHLUPAC, Jagła, Firniss, Kuchar (d)
7. SCHMIETENDORF, Żupiński, P.Tyburski (w/su), Ernst (d)
8. TUROWSKI, W.Fajfer, Dobias, Zieliński
9. BARTKOWIAK, P.Tyburski, W.Fajfer, Firniss
10. SIFALDA, Schmietendorf, Kuchar, Zieliński
11. JAGŁA, Świdnicki, Dobias, Żupiński (w/u)
12. TUROWSKI, Chlupac, Ernst, Arnheim
13. BARTKOWIAK, Weber (rez.), Zieliński, Jagła (w/su), Ernst (u/-)
14. ARNHEIM, P.Tyburski, Kuchar, Dobias
15. SIFALDA, Chlupac, Żupiński, Weber (rez.), W.Fajfer (-)
16. TUROWSKI, Świdnicki, Firniss, Schmietendorf (u)
17. BARTKOWIAK, Chlupac, Schmietendorf, Dobias
18. ŚWIDNICKI, Kuchar, W.Fajfer, Weber (rez.), Ernst (-)
19. ARNHEIM, Zieliński, Firniss, Żupiński (w/u)
20. TUROWSKI, Sifalda, P.Tyburski, Jagła (w/u)

21. Bieg dodatkowy o 3. miejsce: ARNHEIM, Sifalda
22. Bieg dodatkowy o 1. miejsce: BARTKOWIAK, Turowski


W oddzielnym turnieju w klasie 80-125 ccm dla zawodników Grupy B, w którym wystąpiły 2 dziewczynki, zawodnicy bez licencji miniżużlowej oraz zawodnicy mniej doświadczeni (do 12 lat) posiadający licencję MŻ, zwycięstwo po biegu dodatkowym z Pawłem Trześniewskim (MKMŻ Rybki Rybnik) zapewnił sobie Wojciech Fajfer. Podium uzupełnił Kamil Pytlewski, którego defekt motocykla w jednym z wyścigów spowodował groźnie wyglądający upadek Wojtka Fajfera. Skutkiem tego było wykluczenie Kamila i utrata szansy na zwycięstwo w zawodach.
Nieźle zaprezentowali się dwaj pozostali nasi reprezentanci, którzy nie mają jeszcze licencji MŻ. Jacek Fajfer zajął szóste miejsce z dorobkiem 6 punktów, natomiast absolutny debiutant Oskar Leszkiewicz był ósmy, uzyskując w swoich pierwszych w karierze zawodach 5 "oczek".

Turniej 80-125 ccm - Grupa B:

1. Wojciech Fajfer (Polska / JUST FUN GUKS Speedway Wawrów) - 11+3 (2,3,3,3)
2. Paweł Trześniewski (Polska / MKMŻ Rybki Rybnik) - 11+2 (3,3,2,3)
3. Kamil Pytlewski (Polska / JUST FUN GUKS Speedway Wawrów) - 9 (3,3,3,w)
4. Bartosz Tyburski (Polska / GKŻ Wybrzeże Gdańsk) - 8 (2,w,3,3)
5. Sindy Weber (Niemcy / SC Chabarovice) - 8 (3,2,3,w)
6. Jacek Fajfer (Polska / JUST FUN GUKS Speedway Wawrów) - 6 (1,1,2,2)
7. Kacper Kłosok (Polska / MKMŻ Rybki Rybnik) - 6 (1,2,2,1)
8. Oskar Leszkiewicz (Polska / JUST FUN GUKS Speedway Wawrów) - 5 (2,2,1,0)
9. Sebastian Borszcz (Polska / MKMŻ Rybki Rybnik) - 4 (0,2,1,1)
10. Jordan Kulwicki (Niemcy / MC Mecklenburgring Parchim) - 2 (2,u,-,-)
11. Monika Nietyksza (Polska / UŚKS Speedway Częstochowa) - 2 (w,w,1,1)

Bieg po biegu:
1. PYTLEWSKI, B.Tyburski, Kłosok
2. PYTLEWSKI, Kulwicki, J.Fajfer, Nietyksza (w/u)
3. WEBER, Leszkiewicz, Nietyksza (w/u)
4. TRZEŚNIEWSKI, Leszkiewicz, Kulwicki (u/-), B.Tyburski (w/su)
5. B.TYBURSKI, W.Fajfer, Nietyksza, Borszcz
6. PYTLEWSKI, Borszcz, Leszkiewicz
7. B.TYBURSKI, Weber, J.Fajfer
8. TRZEŚNIEWSKI, J.Fajfer, Borszcz
9. W.FAJFER, Kulwicki (-)
10. WEBER, Kłosok, Borszcz
11. W.FAJFER, Trześniewski, Pytlewski (w/su), Weber (w/su)
12. TRZEŚNIEWSKI, Kłosok, Nietyksza, Kulwicki (-)
13. W.FAJFER, J.Fajfer, Kłosok, Leszkiewicz

14. Bieg dodatkowy o 1. miejsce: W.FAJFER, Trześniewski


MINITURNIEJ POŻEGNALNY MARCELA STUDZIŃSKIEGO Z MINITOREM

Po zakończeniu wszystkich rywalizacji turniejowych odbył się miniturniej, do udziału w którym uczestników wytypował żegnający się z minitorem jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii klubu z Wawrowa - Marcel Studziński.
Zaciekłą rywalizację o zwycięstwo w biegu finałowym stoczyli triumfatorzy uprzednich biegów półfinałowych - Filip Sifalda i Mateusz Bartkowiak.
Ostatecznie minimalnie lepszy okazał się Czech, nieco powetowując sobie porażkę w wyścigu o 3. miejsce w Turnieju Głównym. Trzecią lokatę w biegu finałowym zajął Petr Chlupac z Pragi.

Wyniki półfinału nr 1:
SIFALDA, Dobias, Leszkiewicz, J.Fajfer (d)

Wyniki półfinału nr 2:
BARTKOWIAK, Chlupac, Weber, W.Fajfer

FINAŁ:
SIFALDA, Bartkowiak, Chlupac, Dobias


Tradycyjnie nie mogło zabraknąć w Wawrowie najmłodszych zawodników do 10 lat. Rywalizację na motocyklach o pojemności 50 ccm z kompletem 15 punktów zwycięsko zakończył Nikodem Czmut ze Stali Toruń. Drugie miejsce zajął obrońca tytułu z 2014 roku - Niemiec Paul-Percy Martens, reprezentujący MC Mecklenburgring Parchim, zaś podium uzupełnił kolejny zawodnik z Torunia - Borys Kopeć-Sobczyński.
Przebieg rywalizacji potwierdził znaczną różnicę pomiędzy motocyklami o napędzie zębatkowo-łańcuchowym, a tradycyjnymi motocyklami stosowanymi w tej klasie od wielu lat, napędzanymi wałem kardana (Yamaha PW50).
Pomimo wspomnianej różnicy, naprawdę niewiele zabrakło, by używający PW50, prezentujący znakomitą technikę jazdy Martens powtórzył swój triumf sprzed roku.

W turnieju 50 ccm wystąpiło dwóch reprezentantów JUST FUN GUKS Speedway Wawrów. Lepiej spisał się Wiktor Wawrzyniak, który z dorobkiem 6 punktów zajął dziesiąte miejsce. Bartosz Lewandowski uplasował się na trzynastej pozycji, uzyskując 2 "oczka".

Pomiędzy biegami zasadniczymi swoje umiejętności w wyścigach pokazowych pięciokrotnie zaprezentowali zawodnicy rezerwowi tego turnieju: Marek Michalski (MKMŻ Rybki Rybnik) i Dustin Kulwicki (MC Mecklenburgring Parchim).

Turniej 50 ccm (open):

1. Nikodem Czmut (Polska / Stal Toruń) - 15 (3,3,3,3,3)
2. Paul-Percy Martens (Niemcy / MC Mecklenburgring Parchim) - 14 (3,3,2,3,3)
3. Borys Kopeć-Sobczyński (Polska / Stal Toruń) - 13 (3,3,1,3,3)
4. Mateusz Łopuski (Polska / GKŻ Wybrzeże Gdańsk) - 12 (3,2,3,2,2)
5. Kacper Król (Polska / GKŻ Wybrzeże Gdańsk) - 11 (2,2,3,1,3)
6. Łukasz Górski (Polska / GKŻ Wybrzeże Gdańsk) - 10 (2,1,3,2,2)
7. Hannah Grunwald (Niemcy / MC Mecklenburgring Parchim) - 9 (1,1,2,3,2)
8. Mikołaj Duchiński (Polska / Stal Toruń) - 8 (2,2,1,2,1)
9. Igor Sawicki (Polska / GKŻ Wybrzeże Gdańsk) - 7 (1,3,0,1,2)
10. Wiktor Wawrzyniak (Polska / JUST FUN GUKS Speedway Wawrów) - 6 (0,2,2,1,1)
11. Lia Jolien Klein (Niemcy / MC Nordstern Stralsund) - 5 (1,1,2,0,1)
12. Tyler Mellmann (Niemcy / MC Mecklenburgring Parchim) - 4 (0,0,1,2,1)
13. Bartosz Lewandowski (Polska / JUST FUN Speedway Wawrów) - 2 (2,0,0,0,0)
14. Janek Konzeck (Niemcy / MC Mecklenburgring Parchim) - 2 (1,1,0,0,0)
15. Noel-Maximilian Koch (Niemcy / MC Mecklenburgring Parchim) - 2 (0,0,1,1,0)
16. Olivier Błaszczak (Polska / MKMŻ Rybki Rybnik) - 0 (0,0,0,0,0)

Bieg po biegu:
1. ŁOPUSKI, Lewandowski, Konzeck, Błaszczak
2. CZMUT, Górski, Grunwald, Wawrzyniak
3. KOPEĆ-SOBCZYŃSKI, Duchiński, Klein, Mellmann
4. MARTENS, Król, Sawicki, Koch
5. SAWICKI, Wawrzyniak, Klein, Lewandowski
6. CZMUT, Duchiński, Konzeck, Koch
7. KOPEĆ-SOBCZYŃSKI, Król, Grunwald, Błaszczak
8. MARTENS, Łopuski, Górski, Mellmann
9. CZMUT, Martens, Kopeć-Sobczyński, Lewandowski
10. KRÓL, Wawrzyniak, Mellmann, Konzeck
11. GÓRSKI, Klein, Koch, Błaszczak
12. ŁOPUSKI, Grunwald, Duchiński, Sawicki
13. GRUNWALD, Mellmann, Koch, Lewandowski
14. KOPEĆ-SOBCZYŃSKI, Górski, Sawicki, Konzeck
15. MARTENS, Duchiński, Wawrzyniak, Błaszczak
16. CZMUT, Łopuski, Król, Klein
17. KRÓL, Górski, Duchiński, Lewandowski
18. MARTENS, Grunwald, Klein, Konzeck
19. CZMUT, Sawicki, Mellmann, Błaszczak
20. KOPEĆ-SOBCZYŃSKI, Łopuski, Wawrzyniak, Koch


Klasyfikacja 50 ccm w kategorii motocykli PW50:

1. Paul-Percy Martens (Niemcy / MC Mecklenburgring Parchim)
2. Mateusz Łopuski (Polska / GKŻ Wybrzeże Gdańsk)
3. Kacper Król (Polska / GKŻ Wybrzeże Gdańsk)
4. Hannah Grunwald (Niemcy / MC Mecklenburgring Parchim)
5. Igor Sawicki (Polska / GKŻ Wybrzeże Gdańsk)
6. Wiktor Wawrzyniak (Polska / JUST FUN GUKS Speedway Wawrów)
7. Lia Jolien Klein (Niemcy / MC Nordstern Stralsund)
8. Tyler Mellmann (Niemcy / MC Mecklenburgring Parchim)
9. Bartosz Lewandowski (Polska / JUST FUN GUKS Speedway Wawrów)
10. Janek Konzeck (Niemcy / MC Mecklenburgring Parchim)
11. Noel-Maximilian Koch (Niemcy / MC Mecklenburgring Parchim)
12. Olivier Błaszczak (Polska / MKMŻ Rybki Rybnik)


Sędziował: Paweł Parys (Gorzów Wlkp.)
Widzów: około 500

<< powrót