Poniedziałek 19 lutego 2018, 6:47      Strona głównaHome Mapa stronyMapa KontaktKontakt

Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski 80-125 cc w Wawrowie - zapowiedź


W najbliższą sobotę 1 października na minitorze w Wawrowie odbędzie się trzynasta - finałowa runda zmagań o Indywidualne Mistrzostwo Polski w klasie 80-125 cc oraz finał rywalizacji w klasie 50 cc o Puchar Prezesów Polskich Klubów Miniżużlowych.

Zawody te oficjalnie zamkną rozgrywki miniżużlowe w naszym kraju.

Poniżej przedstawiamy plan sobotnich rywalizacji:

godz. 12:30   Runda finałowa PPKMŻ 50 cc


godz. 14:00   XIII runda (FINAŁ) IMP 80-125 cc


W finałowej rywalizacji indywidualnej 80-125 cc wystąpi 12 najlepszych zawodników po dwunastu pierwszych rundach IMP. Wśród nich jest trzech reprezentantów JUST FUN GUKS Speedway Wawrów: najwyżej sklasyfikowany z naszych zawodników Wojciech Fajfer (3. miejsce), Kamil Pytlewski (7. miejsce) oraz Jacek Fajfer (12. miejsce).
Pozostali zawodnicy, w tym nasz Oskar Leszkiewicz (15. miejsce), aby wystąpić w turnieju głównym, będą musieli wystartować w biegach eliminacyjnych, z których czterech najlepszych otrzyma przepustki do turnieju głównego, zaś dwóch następnych obsadzi pozycje rezerwowych.
Tytuł Indywidualnego Mistrza Polski 80-125 cc za rok 2016 już w ubiegłą sobotę w Gdańsku zapewnił sobie zawodnik Jaskółek Tarnów - Mateusz Cierniak.

Poniżej przedstawiamy oficjalną listę startową rundy finałowej:

1. Mateusz Cierniak (UKS Jaskółki Tarnów)
2. Wiktor Przyjemski (BTŻ Polonia Bydgoszcz)
3. Bartosz Tyburski (GKŻ Wybrzeże Gdańsk)
4. Jacek Fajfer (JUST FUN GUKS Speedway Wawrów)
5. Paweł Tyburski (GKŻ Wybrzeże Gdańsk)
6. Piotr Świercz (UKS Jaskółki Tarnów)
7. zawodnik z eliminacji
8. zawodnik z eliminacji
9. Wojciech Fajfer (JUST FUN GUKS Speedway Wawrów)
10. Kamil Pytlewski (JUST FUN GUKS Speedway Wawrów)

11. Sebastian Borszcz (MKMŻ Rybki Rybnik)
12. zawodnik z eliminacji
13. Paweł Trześniewski (MKMŻ Rybki Rybnik)
14. Kacper Łobodziński (BTŻ Polonia Bydgoszcz)
15. Krzysztof Lewandowski (BTŻ Polonia Bydgoszcz)
16. zawodnik z eliminacji
-------------------------
17. zawodnik z eliminacji
18. zawodnik z eliminacji

W przerwach pomiędzy poszczególnymi seriami startów, w wyścigach pokazowych zaprezentuje się na torze nasz 10-letni adept Kacper Teska, przygotowujący się do wiosennego egzaminu na licencję miniżużlową.


Rywalizację w klasie 80-125 ccm poprzedzi rozegranie turnieju w klasie 50 ccm dla dzieci w wieku do 10 lat o Puchar Prezesa GUKS Speedway Wawrów, który stanowić będzie jednocześnie rundę finałową zmagań o Puchar Prezesów Polskich Klubów Miniżużlowych.
Na minitorze w Wawrowie stanie na starcie aż ośmiu adeptów JUST FUN GUKS Speedway Wawrów.

Poniżej lista startowa tego turnieju:

1. Nikodem CZMUT (SSSM Stal Toruń)
2. Kacper KRÓL (GKŻ Wybrzeże Gdańsk)
3. Jakub BREŃSKI (SSSM Stal Toruń)
4. Dominik WOŹNIAK (JUST FUN GUKS Speedway Wawrów)
5. Mikołaj DUCHIŃSKI (SSSM Stal Toruń)
6. Krystian GRĘDA (JUST FUN GUKS Speedway Wawrów)
7. Maciej KURZAWSKI (BTŻ Polonia Bydgoszcz)
8. Wiktor ANDRYSZCZAK (UKS Lwiątka Częstochowa)
9. Bartosz LEWANDOWSKI (JUST FUN GUKS Speedway Wawrów)
10. Denis ANDRZEJCZAK (JUST FUN GUKS Speedway Wawrów)

11. Emil MAROSZEK (BTŻ Polonia Bydgoszcz)
12. Dymitr HLIB (JUST FUN GUKS Speedway Wawrów)
13. Jakub KORKUS (UKS Lwiątka Częstochowa)
14. Kacper HALKIEWICZ (UKS Lwiątka Częstochowa)
15. Ksawery SŁOMSKI (SSSM Stal Toruń)
16. Mikołaj KROK (JUST FUN GUKS Speedway Wawrów)
17. Maksymilian KOSTERA (JUST FUN GUKS Speedway Wawrów)

18. Maksymilian PAWEŁCZAK (BTŻ Polonia Bydgoszcz)
19. Sasza HLIB (JUST FUN GUKS Speedway Wawrów)
20. Oskar FUNTOWICZ (BTŻ Polonia Bydgoszcz)

Sędzia zawodów: Grzegorz Czarnecki (Leszno)
Wstęp: wolny

<< powrót