Wtorek 19 marca 2019, 17:51      Strona głównaHome Mapa stronyMapa KontaktKontakt

Kamil Pytlewski i Bartek Lewandowski zwycięzcami XXI Turnieju Mikołajkowego w Stanowicach
Bartosz Lewandowski i Kamil Pytlewski zwyciężyli w zawodach rozegranych w sobotę 3 grudnia w podgorzowskich Stanowicach w ramach 21. Turnieju Mikołajkowego.


Reprezentanci JUST FUN GUKS Speedway Wawrów okazali się bezkonkurencyjni dla rywali, wygrywając z kompletem punktów. Bartosz Lewandowski królował w klasie 50 cc, a Kamil Pytlewski triumfował w klasie 80-125 cc i sukcesem zakończył swoją miniżużlową karierę.

- Jeden łuk był miękki, drugi twardy. Myślę, że technika pozwoliła mi wygrać, znam też tor, bo jeździłem tu kilka razy. Zimą tor jest bardzo zróżnicowany i można nauczyć się jeździć na innej nawierzchni niż zwykle. To były moje ostatnie zawody na miniżużlu. Mam już swój własny motocykl o pojemności 500 cc. Odbyłem swój pierwszy trening w Stali Gorzów i od przyszłego sezonu zaczynam trenować dorosły żużel. Na dużym torze jest dużo łatwiej niż na miniżużlu, motocykl jest mocniejszy. Były rozmowy z trenerami Chomskim i Paluchem na temat treningów, które zimą odbywają się sześć razy tygodniowo. Przygotowania są naprawdę trudne. Trenuję z całą drużyną Stali - mówił po dekoracji Pytlewski.

Zawody zostały przeprowadzone sprawnie, mimo dość trudnych warunków torowych. Tor na jednym łuku był zmrożony, a na drugim rozmiękł z powodu padających tam promieni słonecznych. Mimo to, młodzi zawodnicy dobrze sobie poradzili i nie notowali upadków. Były tylko pojedyncze, niegroźne uślizgi. Nie brakowało też walki, dlatego kilkudziesięciu kibiców mogło oglądać mijanki. Całość w roli arbitra poprowadził Bogusław Nowak, któremu na starcie i wirażach pomagali m. in. Ryszard Fabiszewski i Ryszard Dziatkowiak.

- Warunki były trudne. Jeden łuk znajdował się w cieniu i był zamarznięty, a drugi w słońcu trochę się rozjechał. To była pułapka dla zawodników. Na każdym łuku musieli się trochę inaczej zachowywać, żeby przejechać, ale to jest kolejne piękne doświadczenie dla nich i trening. To powinno zaprocentować w przyszłości. Wszyscy wyjeżdżają szczęśliwi i zdrowi. To najważniejsze. Zawody bardzo udane. Nie było trudno sędziować. Trochę brakowało nam podprowadzającego, ale w drugiej części turnieju świetnie się dostosowali, stali pod taśmą. Były tylko dwie powtórki. Bardzo wielu chłopaków ma duże umiejętności i jest paru, którzy w przyszłości mogą być mocni na żużlu - podsumował legendarny zawodnik Stali Gorzów, arbiter zawodów.

W przerwach między wyścigami na torze prezentowali się natomiast bracia Sasza i Dymitr Hlib, który asystował ojciec Paweł Hlib oraz Kamil Brzozowski.

Ostatecznie do Stanowic zjechali miniżużlowcy z Wawrowa, Gdańska, Częstochowy i Bydgoszczy. Zabrakło zawodników zagranicznych. Z tych pojawiła się jedynie Sindy Weber z Niemiec, ale nie brała ona udziału w zmaganiach z powodu choroby. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i mnóstwo prezentów.

- Jestem zaskoczony bardzo mądrą postawą młodych dzieci od 5. do 14. roku życia na trudnym torze. Połowa była zmrożona, a połowa zmiękła od słońca. Poradzili sobie. Nie było poważnych upadków, tylko jakieś uślizgi - skomentował po zawodach Marian Piaskowski, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sportu w Stanowicach i główny organizator turnieju, który już teraz zaprasza na przyszłoroczne zawody.

Wyniki Turnieju o Puchar Marszałka Województwa (klasa 50 cc):

1. Bartosz Lewandowski (JUST FUN GUKS Speedway Wawrów) - 12 (3,3,3,3)

2. Kacper Król (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) - 10+3 (3,3,1,3)
3. Emil Maroszek (BTŻ Polonia Bydgoszcz) - 10+2 (3,2,2,3)
4. Denis Andrzejczak (JUS FUN GUKS Speedway Wawrów) - 7 (2,0,3,2)
5. Krystian Gręda (JUST FUN GUKS Speedway Wawrów) - 7 (2,1,2,2)
6. Dominik Woźniak (JUST FUN GUKS Speedway Wawrów) - 6 (1,2,2,1)

7. Maksymilian Pawełczak (BTŻ Polonia Bydgoszcz) - 3 (2,d,0,1)
8. Mikołaj Krok (JUST FUN GUKS Speedway Wawrów) - 2 (0,1,1,0)
9. Aleksander Wołkowski (JUST FUN GUKS Speedway Wawrów) - 2 (1,0,0,1)Wyniki Turnieju o Puchar Starosty Powiatu (klasa 80-125 cc):

1. Kamil Pytlewski (JUST FUN GUKS Speedway Wawrów) - 12 (3,3,3,3)
2. Karol Żupiński (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) - 11 (3,2,3,3)
3. Mateusz Łopuski (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) - 9 (2,3,2,2)
4. Igor Sawicki (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) - 8 (2,1,2,3)
5. Łukasz Górski (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) - 5 (1,2,0,2)
6. Kacper Król (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) - 5 (2,1,1,1)
7. Jakub Staszewski (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) - 4 (3,d,u,1)
8. Dawid Piestrzyński (UKS Lwiątka Częstochowa) - 4 (1,0,2,1)

Sędziował: Bogusław Nowak (Gorzów Wlkp.)

za: www.sportowefakty.pl

<< powrót