Czwartek 19 lipca 2018, 5:41      Strona głównaHome Mapa stronyMapa KontaktKontakt

Mikołaj Duchiński z Torunia najlepszy w XII "Unijnych Talentach Europy", Bartek Lewandowski trzeci

Zwycięzcą XII Międzynarodowego Turnieju z cyklu "UNIJNE TALENTY EUROPY" rozegranego w pogodne, świąteczne 1-majowe popołudnie, został torunianin Mikołaj Duchiński, uzyskując komplet 12 punktów.
Drugie miejsce zajął zawodnik Polonii Bydgoszcz - Emil Maroszek, który zapewnił sobie tę lokatę pokonując w biegu dodatkowym najwyżej sklasyfikowanego z zawodników JUST FUN GUKS Speedway Wawrów - Bartka Lewandowskiego.
Najmłodsi miniżużlowcy stworzyli emocjonujące widowisko, a do tego przesłali wyrazy wsparcia Tomaszowi Gollobowi.

W turnieju rozegranym w kategorii 50 cc wzięło udział 13 zawodników, którzy odjechali 13 wyścigów na dystansie trzech okrążeń. Oprócz Polaków, w Wawrowie pojawił się także gość zza zachodniej granicy Paul Percy Martens z Niemiec.
Nieuchwytny dla rywali był Mikołaj Duchiński, który pewnie triumfował we wszystkich swoich czterech startach.
Zagrozić mu próbował zawodnik JUST FUN GUKS Speedway Wawrów - Bartek Lewandowski, który dzień wcześniej triumfował w Stanowicach. Miał on jednak pecha, gdyż wielokrotnie powtarzany był bieg piąty, w którym w jednym z podejść jego klubowy kolega Denis Andrzejczak zanotował upadek. W ostatnim podejściu do tego wyścigu Bartek przegrał start i nie dał rady minąć przeciwników, zaś w wyścigu dodatkowym o drugie miejsce musiał uznać wyższość Emila Maroszka z Polonii Bydgoszcz.
Szanse walki o podium Denis Andrzejczak stracił w swoim kolejnym starcie wskutek upadku na wyjściu z ostatniego łuku na metę, kiedy jechał po 3 punkty przed ubiegłorocznym najlepszym zawodnikiem Polski w tej klasie - Nikodemem Czmutem z Torunia. Ostatecznie gorzowianin zajął siódme miejsce z dorobkiem sześciu punktów.
Ten ostatni ogólnie jednak niespodziewanie zanotował słabszy występ. Zaczął on co prawda od biegowego zwycięstwa, ale później przegrał m.in. z Mikołajem Duchińskim oraz Emilem Maroszkiem.
Z dobrej strony zaprezentowali się pozostali zawodnicy z Wawrowa: Krystian Gręda (4. miejsce - tuż za podium), Mikołaj Krok (8. miejsce) i Dominik Woźniak (9. lokata). Z kolei najmłodszy w całej stawce Maksymilian Kostera walczył bardzo ambitnie, ale widać było u niego różnicę wiekową oraz sprzętową.
Zawody rozegrano bardzo sprawnie, choć nie brakowało przerw spowodowanych upadkami. Wszyscy jednak zdrowo zakończyli rywalizację, a po zakończeniu ceremonii dekoracji młodzi adepci postanowili okazać swoje wsparcie dla walczącego o powrót do zdrowia Tomasza Golloba, który uległ ciężkiemu wypadkowi na
motocrossie. Miniżużlowcy sfotografowali się ze specjalną biało-czerwoną flagą z napisem "Tomasz Gollob trzymamy kciuki".