Wtorek 19 marca 2019, 17:52      Strona głównaHome Mapa stronyMapa KontaktKontakt

Mikołaj Duchiński z Torunia najlepszy w XII "Unijnych Talentach Europy", Bartek Lewandowski trzeci


Zwycięzcą XII Międzynarodowego Turnieju z cyklu "UNIJNE TALENTY EUROPY" rozegranego w pogodne, świąteczne 1-majowe popołudnie, został torunianin Mikołaj Duchiński, uzyskując komplet 12 punktów.
Drugie miejsce zajął zawodnik Polonii Bydgoszcz - Emil Maroszek, który zapewnił sobie tę lokatę pokonując w biegu dodatkowym najwyżej sklasyfikowanego z zawodników JUST FUN GUKS Speedway Wawrów - Bartka Lewandowskiego.
Najmłodsi miniżużlowcy stworzyli emocjonujące widowisko, a do tego przesłali wyrazy wsparcia Tomaszowi Gollobowi.


W turnieju rozegranym w kategorii 50 cc wzięło udział 13 zawodników, którzy odjechali 13 wyścigów na dystansie trzech okrążeń. Oprócz Polaków, w Wawrowie pojawił się także gość zza zachodniej granicy Paul Percy Martens z Niemiec.
Nieuchwytny dla rywali był Mikołaj Duchiński, który pewnie triumfował we wszystkich swoich czterech startach.
Zagrozić mu próbował zawodnik JUST FUN GUKS Speedway Wawrów - Bartek Lewandowski, który dzień wcześniej triumfował w Stanowicach. Miał on jednak pecha, gdyż wielokrotnie powtarzany był bieg piąty, w którym w jednym z podejść jego klubowy kolega Denis Andrzejczak zanotował upadek. W ostatnim podejściu do tego wyścigu Bartek przegrał start i nie dał rady minąć przeciwników, zaś w wyścigu dodatkowym o drugie miejsce musiał uznać wyższość Emila Maroszka z Polonii Bydgoszcz.
Szanse walki o podium Denis Andrzejczak stracił w swoim kolejnym starcie wskutek upadku na wyjściu z ostatniego łuku na metę, kiedy jechał po 3 punkty przed ubiegłorocznym najlepszym zawodnikiem Polski w tej klasie - Nikodemem Czmutem z Torunia. Ostatecznie gorzowianin zajął siódme miejsce z dorobkiem sześciu punktów.
Ten ostatni ogólnie jednak niespodziewanie zanotował słabszy występ. Zaczął on co prawda od biegowego zwycięstwa, ale później przegrał m.in. z Mikołajem Duchińskim oraz Emilem Maroszkiem.
Z dobrej strony zaprezentowali się pozostali zawodnicy z Wawrowa: Krystian Gręda (4. miejsce - tuż za podium), Mikołaj Krok (8. miejsce) i Dominik Woźniak (9. lokata). Z kolei najmłodszy w całej stawce Maksymilian Kostera walczył bardzo ambitnie, ale widać było u niego różnicę wiekową oraz sprzętową.
Zawody rozegrano bardzo sprawnie, choć nie brakowało przerw spowodowanych upadkami. Wszyscy jednak zdrowo zakończyli rywalizację, a po zakończeniu ceremonii dekoracji młodzi adepci postanowili okazać swoje wsparcie dla walczącego o powrót do zdrowia Tomasza Golloba, który uległ ciężkiemu wypadkowi na
motocrossie. Miniżużlowcy sfotografowali się ze specjalną biało-czerwoną flagą z napisem "Tomasz Gollob trzymamy kciuki".

WYNIKI ZAWODÓW:

1. Mikołaj Duchiński (SSSM Stal Toruń) - 12 (3,3,3,3)
2. Emil Maroszek (BTŻ Polonia Bydgoszcz) - 10+3 (2,3,2,3)
3. Bartosz Lewandowski (JUST FUN GUKS Speedway Wawrów) - 10+2 (1,3,3,3)
4. Krystian Gręda (JUST FUN GUKS Speedway Wawrów) - 9 (3,2,2,2)

5. Nikodem Czmut (SSSM Stal Toruń) - 8 (3,2,2,1)
6. Maksymilian Pawełczak (BTŻ Polonia Bydgoszcz) - 7 (2,2,1,2)
7. Denis Andrzejczak (JUST FUN GUKS Speedway Wawrów) - 6 (w,u,3,3)
8. Mikołaj Krok (JUST FUN GUKS Speedway Wawrów) - 6 (2,1,1,2)
9. Dominik Woźniak (JUST FUN GUKS Speedway Wawrów) - 4 (1,1,2,0)

10. Paul Percy Martens (Niemcy / MC Mecklenburgring Parchim) - 3 (1,1,0,1)
11. Jakub Korkus (UKS Lwiątka Częstochowa) - 2 (1,w,1,0)
12. Jakub Breński (KS Toruń) - 1 (0,0,1,0)
13. Maksymilian Kostera (JUST FUN GUKS Speedway Wawrów) - 0 (w,0,0,0)

Sędziował: Stanisław Pieńkowski (Gorzów Wlkp.)
Widzów: około 300
czasów nie mierzono

<< powrót