Wtorek 19 marca 2019, 17:52      Strona głównaHome Mapa stronyMapa KontaktKontakt

Niebywały akt wandalizmu na stadionie miniżużlowym w Wawrowie. PROŚBA O POMOC !!!


W ubiegły piątek (21 lipca) na naszym stadionie w Wawrowie doszło do niebywałego aktu wandalizmu. Podpalona została toaleta przenośna, a wraz z nią spłonęły dwa pomieszczenia techniczne, w tym wyposażenie.
Straty oszacowano na około 25 tys. złotych, co stanowi mniej więcej połowę naszego rocznego budżetu.
W jednej chwili zniweczono pracę społeczną wielu osób i nadszarpnięto marzenia dzieci o uprawianiu żużla.
Dlatego Zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc w trudnej sytuacji klubu.


Aby kontynuować szkolenie adeptów zmuszeni jesteśmy szukać wszelkich źródeł pomocy. Przy takim stanie obiektu nie możemy prowadzić treningów, a tym bardziej organizować zawodów. Z wielką wdzięcznością przyjmiemy każdą pomoc, zarówno pieniężną, jak i materialną.
Odtworzenie infrastruktury pochłonie środki finansowe o wartości minimum 20 tys. złotych. W chwili obecnej na obiekcie prowadzone są prace związane ze sprzątaniem i zabezpieczeniem pogorzeliska.

Poniżej przedstawiamy nieco informacji o klubie i jego adeptach.
Przygoda Wawrowa z miniżużlem rozpoczęła się w 1996 roku, kiedy to przy zaangażowaniu rodziców oraz innych życzliwych osób, zawiązany został Uczniowski Środowiskowy Klub Sportowy „Speedway Wawrów". Pomysłodawcą i założycielem klubu oraz pierwszym trenerem był wieloletni, utytułowany zawodnik Stali Gorzów i reprezentacji Polski - Bogusław Nowak. Kontynuatorem działań UŚKS jest dzisiaj Gorzowski Uczniowski Klub Sportowy „Speedway Wawrów”.
Minitor w Wawrowie jest pierwszym tego typu obiektem w Polsce. w dniu 30 czerwca 2001 roku po przebudowie ponownie dokonano uroczystego otwarcia obiektu. W ten sposób stadion GUKS "Speedway Wawrów" stał się pierwszym w kraju obiektem miniżużlowym z homologacją, na którym inauguracyjne certyfikaty licencyjne uzyskali: Michał Ciura, Mateusz Kowalczyk i Marcin Piekarski z Częstochowy, Andrzej Głuchy z Ulimia oraz Marcin Kozdraś, Sławomir Dąbrowski, Marcin Podlaszewski i Adrian Szewczykowski z Gorzowa.
Od sezonu 2008 zawodników oraz adeptów szkółki trenuje Mieczysław Woźniak - również były zawodnik Stali Gorzów, który także odnosił wiele sukcesów jako zawodnik oraz trener drużyn z Gorzowa, Rzeszowa i Gniezna. Od dwóch lat jako asystent trenera pomaga mu Paweł Parys - były zawodnik Stali Gorzów i GUKS Speedway Wawrów, wychowanek Mieczysława Woźniaka.

Od 20 lat zawodnicy Klubu "Speedway Wawrów" regularnie zasilają szeregi Klubu Stal Gorzów. Jednym z najbardziej znanych zawodników w historii naszego klubu jest wielokrotny reprezentant Polski - Krzysztof Cegielski. Niestety, poważna kontuzja odniesiona w trakcie zawodów, nie pozwoliła mu na dalszy rozwój kariery sportowej.

Oprócz Krzysztofa Cegielskiego licencje miniżużlowe, a w dalszej kolejności licencje "Ż" uzyskało ponad 40 chłopców będących przedtem zawodnikami naszego klubu. Wielu z nich nadal kontynuuje kariery sportowe. Są to między innymi: Kamil Brzozowski, Adrian Szewczykowski, Michał Rajkowski, Łukasz Cyran, Paweł Hlib, Paweł Zmarzlik, Mateusz Mikorski, Daniel Pytel, Rafał Dąbrowski, Paweł Parys, Bartosz Zmarzlik, Adrian Cyfer, Alan Szczotka, Marcel Studziński, Hubert Czerniawski, Kamil Nowacki.

W chwili obecnej w klubie trenuje 11 adeptów w wieku od 5 do 14 lat.
Zawodnicy naszego klubu wielokrotnie stawali na podium mistrzostw Polki drużynowo, parowo czy też indywidualnie. W  tym sezonie możemy już pochwalić się zdobyciem Pucharu Polski Mistrzostwa Polski Par klubowych oraz aktualnie drugimi lokatami w trwających rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski oraz Indywidualne Mistrzostwo Polski.
Po otrzymaniu informacji oraz zdjęć przedstawiających skutki pożaru, głos postanowił zabrać wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, aktualnie najstarszy i najbardziej utytułowany zawodnik naszego klubu - Wojciech Fajfer: Kiedy dotarła do mnie informacja o pożarze, a następnie zobaczyłem zdjęcia, poczułem się zdruzgotany, nie mogąc uwierzyć w to, co się stało. Pomimo tego, że nie mam jeszcze 14 lat, trenuję i ścigam się w Wawrowie już dziesiąty sezon. Od kilku lat uprawiam również inne sporty - piłkę ręczną, koszykówkę, lekkoatletykę i profesjonalnie również piłkę nożną. Trenowałem i startowałem na wielu obiektach sportowych, na których zdarzało mi się widzieć jakieś drobne zniszczenia, ale to, do czego doszło na stadionie w Wawrowie, nie mieści mi się w głowie, zwyczajnie przekraczając ludzkie pojęcie. Nie wiem czym kierował się sprawca pożaru. Wiem jednak, że przykrość jaką nam wszystkim sprawił, jest ogromna. Nie potrafię zrozumieć tego, dlaczego zrobił to nam, dzieciom. Czuję w sercu wielki żal, ale mam nadzieję, że dzięki pomocy instytucjom i ludziom dobrej woli, uda się jakoś to wszystko naprawić. By trenujące w naszym klubie dzieci znowu odzyskały radość.

Środki finansowe można przelewać na specjalnie utworzone konto:
"Just Fun Speedway Wawrów"
66-400 Gorzów Wlkp. ul. Borowskiego 31

www.speedwaywawrow.pl
speedway.wawrow@wp.pl
tel. 504245005
konto bankowe: 82 1240 6494 1111 0000 5391 3555

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć po pożarze:


 


<< powrót